Makaleler » Ev & Yaşam » Bahçe Dekorasyon Malzemeleri Seçerken Nelere Dikkat Edili

Bahçe Dekorasyon Malzemeleri Seçerken Nelere Dikkat Edili

Yoğun bir iş gününün ardından veya hafta sonu evimizin bahçesinde yazlığımızda ya da satın aldığımız hobi bahçemizde geçireceğimiz zaman, bizi dinlendirecek, rahatlatacak ve daha dingin bir hale getirecektir.

 

 İster müstakil evimizin bahçesi olsun, ister apartmanımızın bahçesi olsun, isterse hobi bahçemiz olsun eğer bahçe ile uğraşıyorsak mutlaka bazı estetik kaygılar yaşıyor ve bahçemizin emsallerinden daha güzel olması hayalini kuruyoruz. Güzellik göreceli bir kavram olduğu için, güzel bahçe kavramı da doğal olarak göreceli bir durumdur.

 

  Sanat Eseri

 Bahçemizin tasarımı, kullandığımız malzeme kendimizi için yarattığımız bu yaşam alanını bize daha da sevdirecek, daha hoş zaman geçirtecek ve en sonunda kendi dekorasyon zevkimize göre döşediğimiz ve sürekli gelişen, yaşayan bir canlı halini alacak olan bahçemiz bizim zevkimizi yansıtan bir sanat eserine dönüşecektir.

 

 Bahçemizi kişiselleştirirken, kendi zevkimize göre dekore ederken bazı dekorasyon malzemelerine, yaratıcılığa, estetik yaklaşıma ve sabra ihtiyacımız vardır. Bahçe için çimler, ağaçlar, çiçekler de dâhil olmak üzere dekorasyon için çok fazla alternatif ürün bulunmaktadır.

 

  Bahçemiz İçin Uygunluk

Seçeceğimiz bitkiler, ışıklandırma, gölgelendirme, oturma grubu, sulama sistemi, çitler ve aklımıza gelen diğer dekorasyon ürünleri bahçemiz için uyumlu olmalı. Örnek vermek gerekirse çok yağış alan bir bahçe ile çok güneş alan bir bahçenin dekorasyon malzemelerinin aynı olmasını bekleyemeyiz.

 

  Geniş Ürün Yelpazesi

Bahçe dekorasyon ürünlerine kabaca bir göz atacak olursak, bahçe süsleri (saksılar, meşaleler, mumluklar, kuş evleri, kuş çeşmeleri, rüzgâr gülleri), paravanlar, bahçe mobilyaları (masa, dolap, oturma grubu, güneşlenme grubu, hamak, minderler, salıncak, kamelya, şemsiye, gölgelik, sineklik), çit modelleri, bahçe taşları, yer karoları, süs havuzlar ve ya yüzme havuzu, çocuk oyun alanları ya da çocuk parkları bahçe dekorasyon ürünlerinin en başında sayabileceğimiz ürünlerdir. Bahçemizde evcil havyan bakıyorsak onların yaşam alanları içinde dekoratif ürün seçme şansımız bulunmaktadır. Örnek olarak günümüzde üretilen bazı köpek kulübeleri gerçek bir evin küçük bir modeli şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

 

 Bahçe dekorasyonu tıpkı ev dekorasyonu gibi bizim kişiliğimizi yansıtmaktadır, bahçe için kullandığımız her bir dekorasyon malzemesi, her bir ağacın çeşidi, her bir çiçeğin rengi, seçtiğimiz çimin çeşidi / rengi, aydınlatma için kullandığımız renk, seçtiğimiz oturma grubu ya da diğer aksesuarlar, fiyatı ne olursa olsun, bütçemiz ne olursa olsun bizi yansıtır. Unutmamak gerekir ki bahçemize ne kadar bakarsak, ne kadar ilgi gösterirsek o da bize o kadar huzur sağlayacaktır ve ailemizle, sevdiklerimizle hoş zaman geçireceğimiz bir yaşam alanı haline gelecektir. Hatta zaman zaman düzenlenen bahçe dekorasyon yarışmalarına katılarak bahçe zevkinizi diğer insanlar ile de paylaşabilirsiniz.

 

Sizde EFL Ev & Yaşam ürünlerine bakabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4