Makaleler » Moda » Cilt Bakımı İçin Öneriler EFL 'den!

Cilt Bakımı İçin Öneriler EFL 'den!

Cilt bakımı hepimiz için oldukça önemli bir konudur. Herkes pürüzsüz bebeksi bir cilde sahip olmak ister. Bunun için sizlerle pratik bilgiler paylaşacağız.

 

 Hepimiz parlayan mükemmel bir cildimiz olsun isteriz. Çoğu insan da böyle bir cilde sahip olmak için kremlere cilt bakım ürünlerine büyük bir bütçe ayırır. Cildimizin bebeksi bir görünüşe sahip olması için yediklerimize de dikkat etmemiz gerekmektedir.

 

 Sağlıksız Beslenme

 

 Sağlıksız beslenme, çay, kahve, sigara, uykusuzluk, az su içme gibi sebepler de cildin bozulmasına neden olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı cildinde bozulmalar olan kişiler hangi kremi kullansam, hangi cilt bakım ürünleri daha iyi diye kara kara düşünürler. Fakat burada asıl önemli olan konu kişilerin beslenmelerine dikkat etmesi gerektiğidir. Bozuk bir ciltte ilk akla gelmesi gereken soru kişinin uyku düzeni nasıl ve sağlıklı besleniyor mu olacaktır.

 

 Eğer kişilerde aşırı stres, beslenme bozuklukları, uyku problemleri, sigara ve alkol kullanımı varsa en iyi kremler, cilt bakım ürünleri, botokslar, lazerler bir işe yaramayacaktır. Kötü bir yaşam tarzı ve beslenme alışkanlığı geliştirmiş olan kişiler de ne yazık ki erken yaşlanma görülmektedir.

 

 Cilt İçin Faydalı Olan Besinler

 

 Omega 3 cildimiz için oldukça önemli bir besin takviyesidir. Bu sebeple omega 3 açısından zengin olan keten tohumunun her gün tüketilmesi gerekir. Balık haftada mutlaka iki kere tüketmeniz gereken besinler arasındadır ve tercihen somon balığı tüketmeniz gerekmektedir. Yeşil çay tadı çok sevilmese de cilt için oldukça önemlidir. Piyasa da pek çok yeni yeşil çay çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan deneyerek yeşil çaya bir şans daha verebilirsiniz.

 

 Likopen cildimiz için oldukça önemlidir. Likopen domateste bol miktarda bulunmaktadır. Bu sebeple öğünlerimizde her gün mutlaka domates olması gerekmektedir.

 

 Q10 alabilmek için haftada en az iki kere baklagil yemek gerekmektedir. Su cilt için çok önemlidir. Cildin kurumaması ve nemini kaybetmemesi için suya ihtiyacı vardır. Günden en az 10 bardak su içmek gerekmektedir.

 

 Hafta içlerinde mutlaka pek çok sebzeye öğünlerinizde yer vermelisiniz. Havuç, brokoli, maydanoz, enginar, elma, nar, portakal, üzüm cilt için oldukça faydalı besinlerdir.

 

 Kuru yemiş tüketimi de çok önemlidir. Haftada en az iki gün ay çekirdeği, ceviz, badem gibi kuru yemişlerin tüketilmesi gerekmektedir. Her gün süt ve süt ürünlerinden en az birisinin tüketilmesi gerekmektedir.

 

 Uzak Durulması Gereken Besinler

 

 Özellikle unlu gıdalar, basit şeker, çikolata ve türevlerinin tüketilmemesi gerekmektedir. Basit şeker kolajen liflerine zarar vererek esnekliğini kaybetmesine sebep olmaktadır.

 

 Eğer kahve tüketmeyi seviyorsanız toz kremalar yerine süt kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Cildinizde renk eşitsizlikleri bulunuyorsa bunun için on gün boyunca düzenli olarak maydanoz kürü uygulayabilirsiniz. Bunun için maydanozları havanda ezmeniz ve üzerine limon suyu eklemeniz yeterli olacaktır. Bu karışımı uyguladığınız zaman yüzünüzdeki lekelerde gözle görülür bir azalma olacaktır. Fakat maydanoz kürünün on günden fazla kullanılmaması gerekmektedir.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4